26 lutego 2018

Proste ciasto marmurkowe

Proste, szybkie i bardzo smaczne ciasto marmurkowe. Bez zbędnych składników, tak jak kiedyś. I do tego wszystko zrobione w jednej misce. Do dzieła ;)


Składniki (na foremkę o wymiarach 24cm x 11 cm):
- 3/4 szklanki mąki pszennej
- 1/2-2/3 szklanki cukru
- 2 jajka
- 100g miękkiego masła
- 1 czubata łyżka kakao

Sposób przygotowania w Tefal Companion:

Do misy miksera załóż nóż do wyrabiania. Dodaj wszystkie składniki (bez kakao). Załóż koszyk do gotowania na parze i ustaw program Pastry P3. 
Foremkę do pieczenia wyłóż papierem do pieczenia. Wyłóż 3/4 ciasta do formy. Do pozostałego ciasta dodaj kakao. Ustaw obroty 5 czas 1 minuta. Kakaowe ciasto wyłóż na białą masę. Po wyłożeniu, widelcem lub długą wykałaczką zrób w cieście zygzaki.

Przygotowanie tradycyjne:

Miękkie masło utrzyj z cukrem na białą masę. Następnie ciągle miksując, dodaj po jednym jajku. Następnie dodaj mąkę i proszek do pieczenia. Zmiksuj na jednolite ciasto. Do formy wyłożonej papierem do pieczenia, wyłóż 3/4 jasnej masy. Do pozostałego ciasta dodaj kakao. Zmiksuj na jednolitą masę. Kakaowe ciasto wyłóż na białą masę. Po wyłożeniu, widelcem lub długą wykałaczką zrób w cieście zygzaki.

Ciasto piecz w piekarniku nagrzanym do 180 C (termoobieg) przez 50-55 minut (do tzw. suchego patyczka).

Smacznego!

2 komentarze:

© Cook Yourself 2012-2018

Wszystkie zdjęcia i teksty są własnością autorki blogu. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie, bez wiedzy i zgody autorki blogu, jest zabronione.