24 lipca 2018

Sałatka z ogórków gruntowych do słoików, Jak pasteryzować przetwory?

Przepis ten dostałam od Przyjaciółki. Ta sałatka jest pyszna i cieszę się, że mogę w końcu z Wami się nim podzielić. Poniżej również znajdziecie mój sposób na pasteryzowanie przetworów.


Składniki:
- 3 kg ogórków gruntowych
- 1 średnia cebula
- 3 marchewki
- 2 pietruszki
- natka pietruszki
- 125 ml octu 10%
- 125 ml oliwy
- 2 łyżki cukru
- 2 łyżki soli
- pieprz mielony


Ogórki dokładnie myjemy i moczymy w zimnej wodzie. Moje moczyły się całą noc. 

Sposób przygotowania tradycyjnego:
Czyste ogórki kroimy w plastry, zasypujemy solą i odstawiamy na 1h żeby ogórki puściły wodę. Odlewamy wodę z ogórków.
Marchewkę i pietruszkę ścieramy na grubych oczkach tarki, dodajemy do ogórków. Dodajemy posiekaną natkę pietruszki, pokrojoną w piórka cebulę oraz pieprz, ocet, oliwę i cukier. Odstawiamy na 0,5h żeby składniki się przegryzły.
Nakładamy do słoików i pasteryzujemy 20 minut.


Sposób przygotowania w Tefal Companion:
Na misę miksera zakładamy szatkownicę i montujemy ostrze H. Ustawiamy obroty 7, czas 2 minuty. Wkładamy czyste ogórki. Pokrojone ogórki przekładamy do miski, zasypujemy solą i odstawiamy na 1h żeby ogórki puściły wodę. Odlewamy wodę z ogórków. Na tym samym ostrzu kroimy cebulę.
Następnie odwracamy ostrze na ostrze C i siekamy marchewkę i pietruszkę. Dodajemy do ogórków. Dodajemy posiekaną natkę pietruszki, cebulę oraz pieprz, ocet, oliwę i cukier. Odstawiamy na 0,5h żeby składniki się przegryzły.
Nakładamy do słoików i pasteryzujemy 20 minut.

Jak pasteryzować przetwory?
Ogórki wkładamy do garnka wyłożonego ściereczką lub gazą. Zalewamy zimną wodą do 3/4 wysokości ogórka i doprowadzamy do wrzenia na średniej mocy płyty. Od momentu zagotowania, gotujemy pod przykryciem przez 20 minut. Po upływie czasu, wykładamy słoiki i ustawiamy do góry nogami. Zostawiamy do całkowitego wystudzenia.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© Cook Yourself 2012-2018

Wszystkie zdjęcia i teksty są własnością autorki blogu. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie, bez wiedzy i zgody autorki blogu, jest zabronione.